Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
41 postów 232 komentarze

Granatowa

Granatowa - Karolina Polak, absolwent WPiA UG, specj. d/s adm.publicznej

Koncesja na prawdę

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Pokolenie nie uczące się na historii jest skazane na niebyt. "His­to­ria - świadek cza­su, światło praw­dy, życie pa­mięci, nau­czy­ciel­ka życia, zwias­tunka przyszłości." Cyceron

 

Czy to jest ta Polska , która wam się marzy? wnuki komunistów? stamtąd byście nie wyszli, gdyby nie układy...

 

 

 

 Jaka jedność wam się marzy? Na czym budowana? Bez rozliczenia? Z grubą krechą i czystą kartą? Z podmianą mord?

 

Dziś, facebookowy Ruch Wkurwionych pokazał swoją prawdziwą twarz. Najpierw zbierano siły osobowe by następnie zrelatywizować winy funkcjonariuszy starego systemu. Przykre.

 

Myślę, że jest tyle młodych, poza układami, wspaniałych inteligentnych ludzi, także poza Polską ale Polaków, że nie musze rozmawiać z wnukami esbeckich katów i oprawców, i śmiało należy powiedzieć: WON! Wystarczy, że wrócą Ci, którzy potrafią cieżko pracować i chcą uczciwej i godnej zapłaty za swoją pracę. Zaś tym,którzy są, dać silne wsparcie. Oni nie muszą siedzieć cicho i warować dla córki komendanta, szwagra z PGRów co jest szefem biura partyjnego, ani żadnego innego ścierwa.

 www.youtube.com/watch

 

Wczesniej pisałam, że Neokomuniści drugiego i trzeciego pokolenia, ukryci za lokalnymi magistratami, stworzyli sobie na bazie starego-doskonałe narzędzie walki z demokracją wewnątrz systemu i lokalnie. Po co się szarpać na zabójstwa, wydawać na kule, nasyłać oprychów jak można w świetle prawa i w jego majestacie udupiać obywatela , któremu się demokracja śni, spreparowanym materiałem. Można go tak długo zadręczać aż zostaną z niego wióry, można go zwycieżyć jednym tylko sektorem-wymiarem niesprawiedliwości. Idealnym przykładem jest Bogdan Goczyński, wciąż zadręczany przez struktury, dla których słowo naprawa bądź reforma oznacza klęskę i upadek. Dla których słowo demokracja jest równie obrzydliwe jak Obywatel przed duże O. Dla których obywatel istnieje tylko w sformułowaniach Milicji Obywatelskiej, a oznaczać ma wtedy podrzędność względem pierwszego członu nazwy. Chcieliśmy nadać Obywatelom godność i nadrzędność względem wszelkich aparatów i urzędów realizujacych zadania administracyjno-decyzyjne.

www.youtube.com/watch

 

Niech ktoś się zapozna z tysiącami spraw-jak JA, które do tej pory nie doczekały się sprawiedliwości! Jak uwala się uczciwych policjantów i sędziów oraz osoby cywilne,które nie chcą cicho patrzec na przekręty trzech pokoleń komunistów; którzy scalili się ze zdrową tkanką społeczną udając jej spójną część. Macie na to czas? By zapoznac się z materiałami , z tomiskami akt? ze złamanymi teraz i tu zyciorysami?? Bo glina nie chciał patrzeć na przewał, bo sąsiad zgłosił nielegalną budowę, bo szef resortu za publiczne pieniądze sponsorował kuzynom wakacje w dalekim kraju; bo milionowy przetarg? bo ktoś ma na coś dowody i trzeba go uwalić...tym zajmują się pokolenia komunistycznych sędziów i funkcjonariuszy dawnych służb-obecnie. Lojalność..bo nie tylko Kiszczak obiecywał,że włos z głowy spaść nie może. Częśc siedzi w firmach ochroniarskich,ale częśc wpuściła swoje latorośle w tę samą drogę, a mentalność-pozostała.

Mnie od czterech lat stresują by zakupić bilet w jedną stronę..nic się nie zmieniło w tym temacie, silni są. Dlatego jedynie opcja zerowa jak u Sakaszwili'ego moim zdaniem wchodzi w grę. Komunistów kilku pokoleń należy odsunąć od władzy; przyjąć inne kryteria naborów, zmienić prawo, przeprowadzić ostatecznie lustrację; wprowadzić ustawowy zakaz pełnienia funkcji publicznych przez oprawców i ich krewnych poprzedniego systemu. Zero powiązań, pełna profesjonalna słuzba RP w administracji publicznej i we wszystkich resortach, z góry do dołu. Profesjonalność -wynikajaca z kompetencji , nie powiązań.

 

 

Z wszystkimi, którzy przetrwali szykany komunistów i "esesmanów", można budować normalny kraj. Silny historią i nie do pokonania.

Zaś metody-wyłapywania ambitnych opozycjonistów znam, więc takie kreatury, w modnych oprawkach, pół cyngiel-charakterologicznie, pół-gej-z wyglądu, za konkretną pensję siedzący w necie,  powinny się schować do  mysiej dziury. Twórzcie  strony, zbierajcie ludzi,wprowadzajcie ich w błąd, ale wasza mentalność was zdradza.

 

Mówi się tak :"rusz dziecko komucha lub jego wnuka- masz przerąbane", kiedy młody leming pyta- kiedy się skonczą te historie sb, kiedy to zostawicie, to odpowiadam: WTEDY KIEDY WY PRZESTANIECIE NISZCZYĆ PORZĄDNYCH LUDZI! swoim czarnym PRem i polityką dożynania watahy.

 

Nie możemy, jako dziennikarze pracować nad sprawami indywidualnymi, konkretnymi, bo ściganie sprawców dużych afer mija się z celem, kiedy stalinowski jeszcze sędzia czy prokurator i tak ich wypuszcza. Na cóż zatem nagłaśniać różnorakie przekręty, skoro ryba od głowy zepsuta i nie uczyni swej powinności? Cały system tak pada, stąd zanik dziennikarstwa śledczego, stąd "cudowna zielona wyspa", w której brak tychże afer, przynajmniej medialnie.Dziś nie opłaca się ścigać bandytów, opłaca się zaś wchodzić z nimi w różnorakie układy. Wiedzą to sędziowie, wiedzą mainstreamowi dziennikarze. Czy tak ma pozostać? Jesteśmy dziś zmuszeni pisać ogólnie, o wszystkim i o niczym , mało konkretnie, bo brakuje nam kręgosłupa państwa, bo prawdziwe dziennikarstwo umarło śmiercią naturalną. Wypływa tylko to, co decyzyjnie uzgodnione, że-ma wypłynąć, na bazie czego łupy są już podzielone. Tak być nie powinno, ale jest, wierzmy tylko, że nie wszędzie.

 

 

www.youtube.com/watch

 

Filmik powyżej, ze słowami Herberta ilustruje to, na co każdy z NAS przygotowany jest. Ilustruje sytuację, że za tę walkę nagród nie będzie, będą za to szyderstwa i szykany. To jest trud, gorzki i niewdzięczny, ale jego miarą i wyznacznikiem jest indywidualne sumienie człowieka i sumienie całego Narodu.

 

www.youtube.com/watch

 

 

 • rozumiem co tu jest grane, a wnuki komunistów chcą wmanewrować nowe pokolenie w budowanie kolejny raz na kłamstwie, chcą odgrodzić historię...znam to od strony naukowej jak i historycznej, zaraz mnie pewnie zjedzą, bo prawda boli. Chca podmiany, Okrągłego Bis i tyle. Młodzi są faktycznie niedouczeni, czasem bladego pojecia nie mają o co chodzi z tym sb na przykład, dlatego ciężko jest tłumaczyć, ale nadzieja jest.
  Wramach różnych ruchów m.in.Ruchu Wkurwionych zebrano mnóstwo młodych ludzi i teraz zaczynają poglądami relatywizowac winę ówczesnych funkcjonariuszy państwowych..ja to widzę, inni też, szkoda że młodych wciąż mało.
 • może chcą..by mówienie o tym że np babcia pracowała w resorcie w strukturach sb było czymś chwalebnym??

   

  Za nim "mądralińscy" określą to "wojenką o nic  lub pluciem o niczym- przyjrzeć się wystarczy o co common i czego sprawy dotyczą. Nie sztuka gadac farmazony o pojednaniu Polaków, sztuka wreszcie być państwem prawa i co wy wtedy biedne żuczki zrobicie?bez pleców resortowych, bez mamy burmistrza? jaką szkołę osiołki skonczycie? prócz szkoły← życia? Nikt nie pluje jadem bez sensu, nikt nie zwala winy, nie obwinia za bezmiar i szczyty chamstwa urzędników i klik politycznych w Polsce ot tak, bo się nudzi, bo to jego mentalność. Jeśli jest wkurw to w normalnym państwie-jest afera do wyjaśnienia. Praktykę zamiatania pod dywan unoszący się od własnego smrodu już namy. Pojawiają się Szamani na latających dywanach gotowi w bezmiarze nieznajomosci historii i cynizmu wzbić się nad Wiejską a nawet Brukselą..na swoich bredniach, na dymiacym kłamstwem dywanie.

   

  A jad , drogi Ruchu Wkurwionych to nie jad nienawiści, a jad sensownego wkurwienia i niemocy na bezprawie i rozszarpywanie ojczyzny..szkoda że waszą stroną wmanewrowaliście Polaków w kolejny lewy shit.

Być moze nabawię się schizofrenii, jeśli coś się nie ruszy..jeśli nie doczekam się prawdziwie silnej Polski, ale chociaż nie będę miała hemoroidów jak klakierzy, w konsekwencji wchodzenia w konszachty z czerwoną hołotą.

 

Wyśmiano mnie dziś, ze najprawdopodobniej klepię biedę :) . Zatem : Dla klakierów postkomunistycznych i postesesmańskich : TAK, piszę nie jak WY na pensjach, a za darmo i jestem z tego powodu dumna. Bo takie szczyle jak WY nie są w stanie percepcyjnie objąć historii, a co dopiero wyrobić sobie o niej własne i autonomiczne zdanie. Wam wystarczy być na smyczy zgrupowania, partii, magistratu lokalnej "wadzy"; mnie zaś do szczęścia nie potrzeba ani kasy, ani stanowiska.  Do pełni szczęścia potrzeba mi tylko silnej Polski.

 

 

 

MOJE PRZESŁANIE DO WNUKÓW CZERWONEJ HOŁOTY:

 

 

 www.youtube.com/watch

 

KOMENTARZE

 • @Maciej Ka 21:53:10
  bardzo trafiony komentarz, dzięki :)
 • @night rat 21:46:52
  tylko z tym przegonieniem wiecznie są problemy, ciągle myślimy, że przyjdzie ktoś mądrzejszy i to wreszcie zrobi :)
 • @Maciej Ka 21:53:10. Nic dodać nic ująć
  Sama bym "dzikusow" nie opisała lepiej..

  Dzikus to osoba ignorujaca prawo...
 • @Maciej Ka 23:30:12
  bardzo słusznie prawisz

  sedno/meritum i bardzo dobra myśl
 • @Maciej Ka 00:22:15
  Sporą część społeczeństwa kilku pokoleń dręczy ta sama sprawa.
  Tego nie da się po katolicku załatwić.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej