Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
41 postów 232 komentarze

Granatowa

Granatowa - Karolina Polak, absolwent WPiA UG, specj. d/s adm.publicznej

Ponoć nie ma elit...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czemu się dziwić? Jeśli nasze elitarne rewiry opanowała trzoda, trudno by nie zrobił się tam chlew...ale dziś- bardziej optymistycznie.

Skoro przy Okrągłym Stole układ miał wyglądać na zmianę, a był paktem z komunistami, w którym to pakcie włos z głowy nikomu z czerwonych nie mógł spaść, to nie dziwmy się temu co mamy.

Paktowali mocni, nie słabi. Słabi być może w dużej mierze byli nieświadomi, ale czy mamy alternatywę?

Pod warunkiem że otworzymy umysły. Nie chodzi o szukanie ludzi z charyzmą. Chodzi o tworzenie ludzi z charyzmą na potrzeby obrony praw i wolności, a tym samym demokracji.

Z racji faktu, że w jednym z moich wsześniejszych postów "zjechałam" nauczycieli (choć tego najniższego szczebla,ale jednak nauczycieli-choć często wywodzących się z prostych komuszowych chat); dziś przedstawiam

Kilka, wielkich osobistości, "Nauczycieli wysokiego szczebla", ani nie z racji uzyskanej profesury, bo nie wszyscy tu przedstawieni ją mają, ale z racji posiadanej przez nich wiedzy i charyzmy jednocześnie, z której winniśmy korzystać jak najczęściej. Ufam, wierzę i wiem, że takich ludzi, dziennikarzy, naukowców jest w Polsce bardzo dużo. Apel do nich: nie bójcie się, przekazujcie nam swoje przemyślenia, opinie, bądźcie drogowskazami. Mam nadzieję, że sami będziecie uzupełniać ten post o ludzi, których myśl warto ukazywać.

 

prof. Andrzej Zybertowicz,
socjolog, doktor habilitowany, profesor Uniwersytetu im. M.Kopernika w Toruniu, publicysta Zajmuje się m.in. socjologią wiedzy.Uważany jest za twórcę i głównego teoretyka idei układu polityczno-biznesowego.

Wojciech Sumliński, dziennikarz,absolwent Psychologii, pisarz, autor licznych reportaży i programów w TVP: "Oblicza prawdy" o dzialalności SB i magazynu śledczego "30 minut". Autor książki "Teresa Trawa Robot" o tajnych operacjach specjalnych SB oraz autor scenariusza filmowego o śmierci ks. Popiełuszki napisanego dla Agencji Filmowej TVP. Obecnie wspołpracuje z Frondą i magazynem śledczym "Focus", pisze kolejne książki i jest redaktorem naczelnym Tygodnika Podlaskiego.

Wojciech Cejrowski, dziennikarz, satyryk, podróżnik, pisarz

Studiował w PWST w Warszawie, na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim (historia sztuki), Uniwersytecie Warszawskim (socjologia i archeologia); studiów tych nie ukończył. Studiował także na Santa Clara University w Kaliforni. W 2010 rozpoczął zaoczne studia socjologiczne na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. 7czerwca 2010 obronił licencjat z socjologii, rozpoczynając studia magisterskie. W 2011 ukończył studia uzyskując tytuł magistra.Wojciech Cejrowski jest też felietonistą i reportażystą. Pisuje felietony na tematy społeczno-polityczne.

W 1999 Wojciech Cejrowski został skazany wyrokiem sądu na karę grzywny w wysokości 3000 złotych za słowa skierowane pod adresem Prezydenta RP Kwaśniewskiego, które sąd uznał za znieważające głowę państwa.

 

KOMENTARZE

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

ULUBIENI AUTORZY

więcej