Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
41 postów 232 komentarze

Granatowa

Granatowa - Karolina Polak, absolwent WPiA UG, specj. d/s adm.publicznej

Ponoć nie ma elit...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czemu się dziwić? Jeśli nasze elitarne rewiry opanowała trzoda, trudno by nie zrobił się tam chlew...ale dziś- bardziej optymistycznie.

Skoro przy Okrągłym Stole układ miał wyglądać na zmianę, a był paktem z komunistami, w którym to pakcie włos z głowy nikomu z czerwonych nie mógł spaść, to nie dziwmy się temu co mamy.

Paktowali mocni, nie słabi. Słabi być może w dużej mierze byli nieświadomi, ale czy mamy alternatywę?

Pod warunkiem że otworzymy umysły. Nie chodzi o szukanie ludzi z charyzmą. Chodzi o tworzenie ludzi z charyzmą na potrzeby obrony praw i wolności, a tym samym demokracji.

Z racji faktu, że w jednym z moich wsześniejszych postów "zjechałam" nauczycieli (choć tego najniższego szczebla,ale jednak nauczycieli-choć często wywodzących się z prostych komuszowych chat); dziś przedstawiam

Kilka, wielkich osobistości, "Nauczycieli wysokiego szczebla", ani nie z racji uzyskanej profesury, bo nie wszyscy tu przedstawieni ją mają, ale z racji posiadanej przez nich wiedzy i charyzmy jednocześnie, z której winniśmy korzystać jak najczęściej. Ufam, wierzę i wiem, że takich ludzi, dziennikarzy, naukowców jest w Polsce bardzo dużo. Apel do nich: nie bójcie się, przekazujcie nam swoje przemyślenia, opinie, bądźcie drogowskazami. Mam nadzieję, że sami będziecie uzupełniać ten post o ludzi, których myśl warto ukazywać.

 

prof. Andrzej Zybertowicz,
socjolog, doktor habilitowany, profesor Uniwersytetu im. M.Kopernika w Toruniu, publicysta Zajmuje się m.in. socjologią wiedzy.Uważany jest za twórcę i głównego teoretyka idei układu polityczno-biznesowego.

Wojciech Sumliński, dziennikarz,absolwent Psychologii, pisarz, autor licznych reportaży i programów w TVP: "Oblicza prawdy" o dzialalności SB i magazynu śledczego "30 minut". Autor książki "Teresa Trawa Robot" o tajnych operacjach specjalnych SB oraz autor scenariusza filmowego o śmierci ks. Popiełuszki napisanego dla Agencji Filmowej TVP. Obecnie wspołpracuje z Frondą i magazynem śledczym "Focus", pisze kolejne książki i jest redaktorem naczelnym Tygodnika Podlaskiego.

Wojciech Cejrowski, dziennikarz, satyryk, podróżnik, pisarz

Studiował w PWST w Warszawie, na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim (historia sztuki), Uniwersytecie Warszawskim (socjologia i archeologia); studiów tych nie ukończył. Studiował także na Santa Clara University w Kaliforni. W 2010 rozpoczął zaoczne studia socjologiczne na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. 7czerwca 2010 obronił licencjat z socjologii, rozpoczynając studia magisterskie. W 2011 ukończył studia uzyskując tytuł magistra.Wojciech Cejrowski jest też felietonistą i reportażystą. Pisuje felietony na tematy społeczno-polityczne.

W 1999 Wojciech Cejrowski został skazany wyrokiem sądu na karę grzywny w wysokości 3000 złotych za słowa skierowane pod adresem Prezydenta RP Kwaśniewskiego, które sąd uznał za znieważające głowę państwa.

 

KOMENTARZE

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej