Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
41 postów 232 komentarze

Granatowa

Granatowa - Karolina Polak, absolwent WPiA UG, specj. d/s adm.publicznej

W służbie służb.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"(...)Następny w hierarchii jest pierwszy doradca, czyli saiko komon. Dalej są: So-honbucho – szef kwatery głównej. Wakagashira – „człowiek numer dwa”. Fuku-honbucho – asystent. Shateigashira – „człowiek numer trzy”(...)" Z dziejów Yakuzy

Nawet jeśli służby specjalne rządzące w Polsce a składajace się  głównie bo w 89% z ludzi dawnego systemu wspierały swoim działaniem ten rząd, tuszowały jego uchybienia, szły na rękę-oczywiście nie za darmo; to skala naruszeń których rząd się dopuścił przekroczyła nawet te granice nakreślane przez właśnie dawne socjalistyczne struktury służb. Nie da sie już ani mądrze ani bezpiecznie kryć tych ludzi.

Jednym słowem- konie w tym zaprzęgu stały się tak dzikie, że urwały lejce i nikt z przyglądających się temu nie ma już chyba wątpliwości, że to nie tylko demokracja zagrożona jest działaniami i zaniechaniami obecnego rządu, ale również jej konstytucyjne, polityczne bezpieczeństwo.

..bo kiedy koń zmienia się w osła należy jak najszybciej zatrudnić go do tachania ciężarów, inaczej pomyśli że jest dzikim koniem arabskim, przeskoczy ogrodzenia i połamie się rujnując przy tym cały dobytek.

Ingerencja w formalne i materialne struktury kręgosłupa demokracji, jakim są ustawy chroniące -powiedzmy to sobie szczerze-zalecenia konstytucyjne, wykracza poza kategorie działania dla dobra państwa, a wpisuje się w niestety ciągotę do lawirowania między liberalizmem a totalitaryzmem.

Zmieniając zakres ustaw o stowarzyszeniach, czy ustawy o zgromadzeniach publicznych przybito piąchę Leninowi i ośmieszono ironicznie Konstytucję. Ale czy tylko ośmieszono?

 

 

Niedługo Marsz Niepodległości i tak jak ostatnio tj. 29 września tego roku nikt nie ma zamiaru dokonywać krwawych przewrotów. Przynajmniej takie słuchy nie dochodzą z pracy operacyjnej służb,które z pewnością pochwaliłyby się tym faktem medialnie-jak w przypadku zatrzymania "terrorysty" autora Antykomora. A jednak, zebrana niedawno Rada Bezpieczeństwa Narodowego przyznała podstawowym służbom, specjalne uprawnienia w zakresie przeszukania osobistego oraz obostrzyła przepisy dotyczące posiadanych przedmiotów podczas zgromadzeń nie interpretując konkretnie i jasno jakie przedmioty uznać należy za potencjalnie niebezpieczne.

 

czy mamy się zatem spodziewać zatrzymania "zorganizowanej grupy przestępczej" w postaci kilkunastu emerytowanych, zasłużonych  żołnierzy AK posiadających ostro zakończony znaczek z herbem albo pamiątkowy scyzoryk? Być może.

 

Czy jednak służby policyjne będą miały ochotę się tak ośmieszać? Wątpię.

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • @autorka
  Po prostu psy są od służenia, a nie od rządzenia...
 • to skala naruszeń których rząd się dopuścił przekroczyła nawet te granice nakreślane przez właśnie dawne socjalistyczne ...
  Tak trafnej diagnozy jeszcze nie czytałem.
 • Ciekawy link
  To o policjancie, który próbował się sprzeciwiać idiotyzmom w Policji:

  http://www.wiadomosci.czecho.pl/12874-naczelny-krytyk-odchodzi-z-policji
 • ...
  @lju tak, to bardzo możliwy scenariusz powtórkowy;

  @Alan Parsons Projekt
  -moja myśl nie jest innowacyjna i warto ją rozpatrzyć poprzez jednak pełną historię ustroju Polski,jak sugeruje Iju;

  @Rebeliantka
  buntownicy w Policji kończą marnie, czasem lepiej nie zaczynać niż zacząwszy się w służbioe zakochać i dostać cięgi za myśli reformatorskie; to instytucja która na słowo"zmiana/reforma" mobilizuje najcięższe działa przeciwko autorowi

  obecnie, zakochac się w służbie nie ma jak, bo na dzień dobry mówi się: "będziecie zwykłymi pałkowymi" "Takie są potrzeby i koniec"

  a kogo niby trzeba będzie pałować? retoryka
  z mojego doświadczenia oraz z opinii m.in. lju powyżej, jasno wynika że taka powtórka może miec miejsce. Jest jeszcze ogrom idiotów w tej służbie. Ich chore postrzeganie służby może się wylać i zgotować jak mleko na gazie.

  I nawet Terkoczący jak naćpany Sokołowski będzie za cienki by to przetłumaczyć opinii publicznej. W listopadzie będzie już wiadomo.
 • @Maciej Piotr Synak
  Po pierwsze- dobry post o Sun Tzu;
  Po drugie- bez względu na szczebel, psy są od służenia, racja
  nie od rządzenia; bardziej bym się skłaniała jednak do przyznania że są również od myślenia. Jeśli służba z miejsca, od początku ma się wiązać z łamaniem prawa(czy to będąc żołnierzem czy funkcjonariuszem Policji) to -aby uniknąć wewnętrznych sprzeczności sumienia lepiej -w ramach obecnego systemu-brac do niej idiotów bądź bandytów. Nie będą mieli dylematów, bo nawet nie wezmą do siebie obowiązującego ich prawa, które i dla żołnierzy i dla policjantów jasno mówi, że rozkaz godzący w skutkach w interesy lub bezpieczeństwo państwa bądź jednostki, sprzeczny z obowiązujacym prawem, nie jest opatrzony przymusem wykonania. Droga, którą stworzono żołnierzom i funkcjonariuszom nie wykonującym rozkazu przypomina jednak Drogę Krzyżową, bo to ów niedoszły wykonawca musi udowodnić, iż rozkaz był niezgodny z prawem.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

ULUBIENI AUTORZY

więcej